https://www.mymamy.sk/clanok/769/vyvrcholenim_kampane_16_dni_aktivizmu_proti_nasiliu_pachanemu_na_zenach_2019_bude_premietanie_filmu_female_pleasure.html

Vyvrcholením kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách 2019 bude premietanie filmu "Female Pleasure"

Kampaň 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách prebieha každoročne vo viac ako 180 krajinách sveta. Kampaň začína 25. 11. - na Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách, končí 10. 12. - na Medzinárodný deň ľudských práv.

Naše združenie sa do tejto kampane zapája každoročne, jej súčasťou a aj akýmsi vyvrcholením bude stredajšie premietanie filmu Female Pleasure, po ktorom prebehne aj diskusia na témy Postavenie žien na Slovensku a tradícia vs. modernita v téme rodovej rovnosti s Apolóniou Sejkovou z MyMamy a Monikou Bosou z EsFemu. Na príprave tohto podujatia sa podieľal aj Inštitút pre výskum práce a rodiny.


Celovečerný dokument Barbary Miller s názvom Female Pleasure predstavuje päť odvážnych, inteligentných a samostatne zmýšľajúcich žien. S neuveriteľnou silou a pozitívnou energiou bojujú Deborah Feldman, Leyla Hussein, Rokudenashiko, Doris Wagner a Vithika Yadav o sexuálne oslobodenie a autonómiu žien, čím prekračujú náboženské pravidlá a kultúrne bariéry. Cesta za víťazstvom si však pýta vysokú daň: každá z nich zažíva ohováranie a vyhrážky, sú trestne stíhané, exkomunikované spoločnosťou, v ktorej vyrastali, a dokonca musia pod hrozbou smrti čeliť náboženským fanatikom. Napriek tomu sa rozhodli prehovoriť a dokázať, že ženské telo by nemalo byť obeťou mužskej žiadostivosti, ani určené výhradne na plodenie detí.

Snímka bude premietaná v stredu, 11. 12. od 18-tej v priestoroch klubu Stromoradie.


FB event: https://www.facebook.com/events/1049789138695562/

 
10.12.2019 | Pridal: Redaktor | Aktuálne | čítané: 947 krát