Festival POHODA bol pre nás skvelý aj vďaka Vám!

15.07.2015 | Aktuality, Bezpečný ženský dom MyMamy (BŽD MyMamy), Projekty

V dňoch 9. -11. júla sme sa zúčastnili ako jedna z neziskových organizácií festivalu Bažant Pohoda 2015.

Odkedy sme sa niekedy v apríli dozvedeli, že sme boli ako jedna z mála (v porovnaní s počtom uchádzajúcich sa) neziskových organizácií vybrané do pohodového NGO sektora, nevedeli sme sa dočkať. A povedzme si, stálo to naozaj za to! ?
Zmluvný príchod ešte v stredu, teda deň pred oficiálnym začiatkom festivalu nás len tešil, veď kedy inokedy by sme mali príležitosť pozrieť si areál najväčšieho slovenského a jedného z najlepších festivalov v celej Európe ešte bez davov návštevníkov, zo zákulisnej stránky… Ani tak trochu ošemetný dážď náladu neskazil, stánok sme postavili. Po uvážení silných nočných nárazov vetra (ktorého predpovede sme pravidelne kontrolovali vďaka Aladinovi) sme ho však opäť pekne zložili (brali sme to ako nácvik) a postavili ho opäť až vo štvrtok ráno, vtedy už „naostro“. Ranný nárazový vietor síce napokon niekoľko „tyčiek“ stánku polámal a poohýbal, našťastie, v rámci pohodového ducha spolupatričnosti, sme s pomocou milých ľudí zo stánkov vedľa nás napokon stánok dali do takej podoby, že mohol fungovať.
Okrem výročných správ k činnosti združenia či motivačnej literatúry, ktorá bola vydaná pod hlavičkou ZZŽ MyMamy sa na našom pulte objavilo aj niekoľko titulov napríklad zo ženského vydavateľstva Aspekt, ktoré považujeme za dobrú a prospešnú literatúru. Okoloidúci do nich mohli nahliadnuť, prečítať si ich alebo sa o nás a našej činnosti iba informovať. Pripravené sme boli aj na detského návštevníka – k dispozícii bolo okrem klasických hier napríklad aj kvarteto s témou Neviditeľných žien.

Zastavilo sa Vás pri nás mnoho. Okrem rozhovorov mnohí z Vás prispeli aj na verejnú zbierku na prvý Bezpečný ženský dom MyMamy, ktorý rastie na Šidlovci. Za rozhovory, príspevky a nekonečné množstvo pozitívnej energie, ktoré ste nám odovzdali, Vám všetkým ďakujeme!