Nezištná pomoc pre odídenkyne z Ukrajiny

30.06.2022 | Aktuality

V týchto dňoch poskytujeme pomoc aj odídenkyniam a ich deťom z Ukrajiny, preto sa chceme veľmi pekne poďakovať za každý prejav solidarity a pomoci. Za odbobie od vypuknutia vojny ste nám zo Slovenska aj zo zahraničia na pomoc ukrajinským ženám a ich deťom poslali spolu 1100,39 eur, ktoré boli prerozdelené medzi 4 ukrajinské rodiny a použité na voľnočasové aktivity pre deti.

Martin Rázus

Ronald Kardoš

Sigrid Awart

Christopher Stifel

Juraj Džubas

Robert Kelly

Lin Poyer.

ĎAKUJEME VÁM! 

Ďakujeme aj spoločnosti IKEA, ktorá nám v rámci projektu „Za bezpečný domov„poskytla sumu 3809 eur, ktorú postupne prerozdeľujeme medzi naše klientky – ženy zažívajúce násilie na podporu samostatného a bezpečného života bez násilia. 

Taktiež Nadácií Slovenská sporiteľňa, ktorá nám v rámci kampane #pomozmame prispeje sumou 4000 eur a ktorú plánujeme využiť na letný program pre naše klientky a ich deti. 

Naše klientky nemajú aj z dôvodu nepriaznivej finančnej situácie veľa príležitostí na venovanie času sebe samým či na aktívne trávenie voľného času s deťmi. Pomoc nám umožní realizáciu výletov, návštev kultúrnych podujatí a podobne. Chceli by sme zorganizovať aj letný pobyt, kde by si mamy s deťmi mohli užiť spoločný čas mimo každodenných povinností a nabrať nové sily do nie najpríjemnejšej reality, vysvetľuje Ľudmila Vysocká, podpredsedníčka a výkonná riaditeľka MyMamy, o.z (Zdroj Aktuality.sk)

Ukrajinský deň” v BŽD MyMamy

Aj vďaka týmto darom sme mohli zorganizovať “Ukrajinský deň” v BŽD MyMamy. Pri tejto príležitosti nám obyvateľky z Ukrajiny prichystali hostinu v podobe ukrajinských národných jedál: boršč, šašlik a iné dobroty! Bol to deň plný slnka, detsých hier a gastronomických vôní.

Ďakujeme ešte raz!

Zbierka 

Žiaci a žiačky 4.A ZŠ Hviezdoslavova 1 v Lipanoch zrealizovali zbierku hračiek, potravín a hygienických potrieb a spolu so zarámovanou kresbou s venovaním v ukrajinskom jazyku to poslali u nás ubytovaným odídenkyniam z Ukrajiny a ich deťom. Ďakujeme!