Поможеме Вам надыхнути ся

МыМамы дає к діспозіції підпору женам, котры зажывають насилность в паровых одношінях, і їх дїтём формов конзултації і уквартелёваня.
Клічте / Телефонуйте на 0911 444 991

Основны катеґорії

Є мі потрібна поміч

Мы Вам порадиме, кедь ся стаєте жертвов насилности в партнерскім одношіню, даєме к діспозіції уквартелёваня в Беспечнім женьскім домі, правну конзултацію і правне заступлёваня, псіхолоґічну конзултацію, робочу і фінанчну конзултацію.

Є мі потрібна поміч →

Хочу помочі

Подпорьте нас фінанчно, матеріално, добровольницьков роботов, коопераціёв на проєктах або іншов формов.

Хочу помочі →

О нас

Обчаньске здружіня МыМамы є бесприбыткова і мімовладна орґанізація, котра дїє в области помочі женам, котры зажывають насилность, і їх дїтём.

Наша задача

Главным цїлём нашого дїятельства є внести вклад ід підвышыню ефектівности помочі женам і дїтём, котры зажывають насилность. Нашыма актівітами помагаєме підвышыти інформованость верейности о тій темі, стараєме ся звышыти ефектівность превенції в области насилности в паровых одношінях. Віриме, же є основным людьскым правом каждого єдного чоловіка жыти в паровім одношіню без насилности і страху.

Skúsenosti klientiek

Magda, 61

“Požiadavky mažela som musela plniť na slovo. Okrem pravidelných bitiek ma manžel urážal, vulgárne mi nadával a vyhrážal. Odvahu riešiť situáciusomnabrala až po 33 rokoch utrpenia. Na manžela som podala trestné oznámenie. Vďaka podpore a pomoci od MyMamy sa dnes teším z radostí každodenného života. Môj odkaz pre iné ženy v podobnej situácií je: nevzdať sa! Pretože aj keď je to veľmi ťažké, za šťastný a pokojný život bez násilia to určite stojí.”

Tereza, 43

“Do vzťahu s priateľom som vstupovala s predstavou idylicky fungujúcej rodiny, avšak radostné chvíle netrvali dlho. Priateľ sa začal správať majetnícky, stále ma kontroloval a žiarlil. Párkrát som priateľa opustila, ale po čase som sa vrátila a všetko sa zopakovalo. Situácia sa neustále zhoršuje, rozhodla som sa preto znova odísť. Verím, že teraz natrvalo…”

Ivana, 36

“Myslela som si, že celý život prežijeme s manželom a deťmi v láske a zdraví. Opak bol pravdou. Manžel sa ku mne správal agresívne, všetko mi vyčítal a zo všetkého ma obviňoval. Dlho som tento teror znášala. Verila som, že manžel sa zmení a všetko sa obráti na dobré. Odchod od manžela bol pre mňa dlho nepredstaviteľný. Nakoniec som však nabrala odvahu a spolu s deťmi si zvykám na nový kľudný život.”

Novinky