Šigitaha tumenge pes te nadichňinel

O AmenDaja šigitinel le romňijenge the le čhavorenge save zadživen mariben andro jekhetaňiben le
romeha, šaj tumenge poradzinas the ubitinas tumen.
Vičhinen pro numeris 0911 444 991

Bazutna kategorija

Kampel mange te šigitinel

Phenaha tumenge so te kerel, te hin tumen nalačho mardo dživipen ando scirdľipen le romeha, daha tumen ubitovanje andro arakhutno romňijakero kher, ela tumen amaro pravňikos, chudena psichologicko šigitiňiben, buťakero the lovengero phendľipen.

Kampel mange te šigitinel →

Kamav te šigitinel

Šigitinen amenge le lovenca, vecenca, ijabalutnoha buťaha, šaj amenca keren pro projekta abo avraha formaha amen podporinen.

Kamav te šigitinel →

Pal amende

O thamutno jekhetaňiben MyMamy hiňi nazarodľi organizacija, savi kerel buťi andre sfera, kaj šigitinen le romňijenge the le čhavorenge save zadživen mariben andro scirdľipen.

Amaro bičhaviben

Ešebno amaro dikhiben andre amari buťi hin te šigitinel le romňijenge the kengere čhavorenge, save zadživen maribnaskero dživipen. Amare aktivitenca das sikavas e duma maškar o nipi pal adi tema, kamas te dochudel, hoj te el bareder prevencija andro jekhetano dživipen maškal e romňi-rom. Pačas, hoj hin bazutno manušeskero čačipno (pravos) te dživel andro veraduno dživipen bi je dar the mariben.

Skúsenosti klientiek

Magda, 61

“Požiadavky mažela som musela plniť na slovo. Okrem pravidelných bitiek ma manžel urážal, vulgárne mi nadával a vyhrážal. Odvahu riešiť situáciusomnabrala až po 33 rokoch utrpenia. Na manžela som podala trestné oznámenie. Vďaka podpore a pomoci od MyMamy sa dnes teším z radostí každodenného života. Môj odkaz pre iné ženy v podobnej situácií je: nevzdať sa! Pretože aj keď je to veľmi ťažké, za šťastný a pokojný život bez násilia to určite stojí.”

Tereza, 43

“Do vzťahu s priateľom som vstupovala s predstavou idylicky fungujúcej rodiny, avšak radostné chvíle netrvali dlho. Priateľ sa začal správať majetnícky, stále ma kontroloval a žiarlil. Párkrát som priateľa opustila, ale po čase som sa vrátila a všetko sa zopakovalo. Situácia sa neustále zhoršuje, rozhodla som sa preto znova odísť. Verím, že teraz natrvalo…”

Ivana, 36

“Myslela som si, že celý život prežijeme s manželom a deťmi v láske a zdraví. Opak bol pravdou. Manžel sa ku mne správal agresívne, všetko mi vyčítal a zo všetkého ma obviňoval. Dlho som tento teror znášala. Verila som, že manžel sa zmení a všetko sa obráti na dobré. Odchod od manžela bol pre mňa dlho nepredstaviteľný. Nakoniec som však nabrala odvahu a spolu s deťmi si zvykám na nový kľudný život.”

Novinky