Alkohol

19.04.2022 | Z našej praxe

Alkohol
od eva »

Mám manžela, ktorý pod vplyvom alkoholu strašne vyvádza, všetci sa ho bojíme, nemá ďaleko od fyzického útoku, musime utekať a volať políciu, aby sme mohli doma prespať. Potom sa situácia upokojí a znova s týždnovými, mesačnými prestávkami to znova ide dokola – už niekoľko rokov. Máme tri malé deti a momentalne nemám kam ísť, ale takto sa žiť nedá. Chcem mať plnohodnotnejší život ako teraz prežívam.
Eva
eva


Re: Alkohol
Poslaťod MyMamy »

Dobrý deň Eva,
to čo prežívate nie je normálne a je pochopiteľné, že cítite potrebu situáciu nejako riešiť a to nie len kvôli sebe, ale aj kvôli deťom. Alkohol nie je skutočnou príčinou násilia, môže byť len spúšťačom.
Mnohí násilnícki muži využívajú stav opitosti ako argument na ospravedlnenie svojho násilného správania. Ako opisujete, násilie u vás nie je jednorazové, ale sa opakuje a pomaly sa môže stupňovať a stávať sa nebezpečnejším pre vás i vaše deti.
Násilie je cyklický proces, vzniká istý začarovaný kruh násilia, v ktorom sa stále opakujú tie isté fázy:
budovanie napätia – výbuch – „medové týždne“ – popieranie, ospravedlňovanie. Sama to zažívate.
Násilie samé od seba neprestane, ak rozmýšľate o tom, že niečo treba vo vašom živote zmeniť, rady vám poskytneme informácie, pomoc a podporu. Najlepšie by bolo, ak by ste mohli zavolať a prísť osobne do nášho centra, porozprávali by sme sa o možnostiach, ktoré máte a o prípadných následných krokoch, ak sa rozhodnete konať. Ak nemôžete volať, dajte nám telefónny kontakt na seba a ozveme sa vám my. Ak nemôžete prísť, napíšte nám ešte. Sme na vašej strane.
Vaše ZZŽ MyMamy
tel: pevná linka: 051/77 12 233, mobil: 0911 444 991