Deti a dôsledky

19.04.2022 | Z našej praxe

Deti a dôsledky
od MyMamy »

Mile zeny,

tema deti je velmi citliva a komplikovana hlavne pocas prezivania v nasilnom partnerskom vztahu.

Bohuzial nasilie akehokolvek druhu ma siahodlhe nasledky uz na male deti.

Je nutne o tom s detmi hovorit, deti velmi dobre vedia a vnimaju co sa deje a treba im vysvetlit, ze to co robi otec mame, nie je v poriadku a musi to prestat.

Samozrejme, ze na prvom mieste je zdravie a zivot Vasich deti, preto ak ste zena, ktora zaziva nasilny vztah na vlastnej kozi a kvoli detom nechce opustit manzela, byt, deti by sa museli stahovat, menit skolu a podobne dovody – KVOLI DETOM ODIDTE!

Vela zien, ktore sa dlho rozhodovali odist a potom sa nakoniec odvazili, vraveli po tychto skusenostiach, ze to mali spravit uz davno. Na Vasich detoch zanecha nasilny vztah velmi hlboke nasledky, preto je pre nich najlepsie, ak v nom neziju a deti same Vam po case potvrdia, ze je dobre, ze uz to tiez nemusia zazivat.

Bohuzial, deti sa uz ako najblizsi svedkovia nasilia povazuju za primarne a nie za sekundarne obete nasilia a trpia rovanko, mozno aj viac ako Vy, len sa ich na to nik neopyta, preto s nimi hovorte.

Pre nase klientky mame programy aj pre deti, skupinove terapie pre deti, priprava na vypocuvanie a podporne skupiny, detsky letny tabor a programy na zlepsenie vztahu po nasili.

Ozvite sa nam a kontaktujte nas na

0911 444 991
051/77 122 33

Ziadne dieta si nezasluzi trpiet a stratit detstvo, chrante svoje deti pred nasilim!

MyMamy


Re: Deti a dôsledky

od maja » 

Dobrý deň.
Mám toho viac na srdcy ale s jednou vecou nemôžem pohnúť. Mám dve dcéry jednú vo veku 13 r.a druhú 11r. Ide o to, že od kedy sme sa odsťahovali od svokry(vdovy)býva ešte so slobodným synom. (krstný mojích dcér)Svokra vyvoláva a stará a kontroluje moje dcéry a zaroveň aj nás s mužom. Najmladšiu si už tak spracovala, že utečie k nej keď už je piatok. Moji rodičia sú hnusný nemajú ich radi(dievčata), lebo svokra je kamarátka všetko dovolí a dá peniaze keď ja s manželom nedám. Moji rodičia nedajú lebo ich tak nechcú učiť. Už nevládzem a neviem, čo robím zle, ale už nedokážem súperiť so svokrou. Svokra ich proti im štve. Už aj tak som jej povedala, čo som mala na srdcy ale stále je to akoby sa nič nestalo. Píšem preto, že už dnes pretiekol pohár trpezlivosti a moja dcéra najmladšia ušla k svokre. Pri tom mi povedala, že išla von. Pri tom svokra býva od nás pol hodiny cestu musí ísť na autobus. Neviem, čo mám robiť. Násilim nič nespravím. I keď moji rodičia parkrát výchovne udreli. Ďakujem
maja


Re: Deti a dôsledky
od MyMamy » 

Dobry den, p. Maja,

vyriesit Vas rodinny problem nie je mozne prostrednictvom e-mailu. Psychologicka ZZZ MyMamy Vam rada poskytne svoj cas a priestor vyjadrit vsetky Vase obavy a pomoze pri zvladani rodinnych vztahov.

Ak mate zaujem o stretnutie a dohodnutie psychologickeho poradenstva, volajte na c. 0911 444 991 alebo 051/7712233.

Za porozumenie dakujem.

J. B. ZZZ MyMamy