Benefičný koncert MyMám podporila spisovateľka Jana Bodnárová aj kapela Yektal

12.12.2015 | 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách, Aktuality, Bezpečný ženský dom MyMamy (BŽD MyMamy), Projekty

Do kampane 16 dní aktivizmu v boji proti násiliu páchanému na ženách sa OZ MyMamy zapojilo tohto roku už piaty krát. Doteraz sme vždy boli súčasťou „pískačky“ (Vypískajme násilie), no tohto roku sme chceli trochu tichší, možno sofistikovanejší spôsob.

Iniciatívu sme teda zahájili 25. novembra literárnym večerom Ženy (nielen) ženám, počas ktorého nás podporili 2 prešovské herečky – pani Kveta Stražanová prečítala poviedku Za koho ísť? od Boženy Slančíkovej-Timravy a Gabika Mihalčínová, ktorá je aj tvárou kampane ku stále aktuálnej zbierke prečítala úryvky z diela Žena zo sekáča od Uršule Kovalyk.

Záverečným podujatím iniciatívy, ktorá symbolicky prepája 25. november, teda Medzinárodný deň boja proti násiliu páchanému na ženách a 10. december, Deň ľudských práv, bol benefičný koncert Nielen (ženy) ženám v prešovskom klube Wave. Po silných, no zároveň veľmi intímnych úryvkoch, ktoré zo svojej tvorby prečítala Košičanka Jana Bodnárová, jedna z najvýraznejších osobností slovenskej literárnej postmoderny, spríjemnili zúčastneným večer svojou tvorbou páni z kapely Yektal.

My sme odchádzali s dobrým pocitom, veríme, že sa tento večer páčil aj všetkým vám, ktorí ste sa zúčastnili. A tí, čo ostali sedieť doma, môžu ľutovať.