Detský tábor Mamáčik

19.07.2016 | Tábory

Po nekonečnom školskom roku prišli aj pre naše deti dlho očakávané prázdniny. K nim v detstve neodmysliteľne patrí aj nejaký ten detský tábor, z ktorého si všetci odnesú množstvo zážitkov a nových priateľstiev.
Inak to teda nebolo ani v tom našom tábore, ktorý dostal názov Detský tábor Mamáčik.

Po nalodení všetkých účastníkov z dvoch stanovíšť – okrem ubytovaných sa tábora zúčastnili aj detičky našich neubytovaných klientok – sa už autobus plný dobrej nálady vydal kurzom Domaša, kde sme mali stráviť nasledujúce dni v príjemnej atmosfére.

V pondelok sme sa rozdelili do dvoch oddielov a súboj o víťazné body Domašákov aj Havkáčov sa niesol celým pobytom. Nešlo síce o veľa – ceny napokon dostali všetky deti, no česť porazeným si nechcel odniesť ani jeden tím.
Po rannej rozcvičke a táborovom tančeku na discovypaľovačku Ram Zam Zam (https://www.youtube.com/watch?v=_pPR5ytm50Q) sme sa teda plne oddali tímovému zápoleniu. Prvé kolo súťaží však dopadlo celkom vyrovnane pre oba tímy, a tak sme to zabalili a šli sa radšej poriadne vyblázniť do vody.

Maľovanie na tričká, lakovanie nechtov, výroba táborovej vlajky či táborového maskota. Správny chlapec a správne dievča, teda prehliadka talentov alebo búranie rodových stereotypov v podaní našich šikovných chalanov, ktorí si sami vymysleli tanček v ženských šatách. Futbal, skrývačky a dokonca aj vodné bicykle. Návšteva pani riaditeľky a pani vychovávateľky, opekanie špekáčikov či vojna s balónmi plnými vody.
Spomienok z tábora Mamáčik je veľa a neodnášajú si ich len naše detičky či mamičky. Bol to dlhý a náročný týždeň, no šťastie v očiach našich detí dokáže vynahradiť aj menej hodín spánku či pohodlie domova.
…už teraz sa tešíme, ako si to o rok užijeme zas! 🙂

Projekt je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu, spolufinancovaný je zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, povinné je 10% spolufinancovanie. Viac informácii nájdete na webovej stránke www.norwaygrants.sk.